Już od dłuższego czasu w kuluarach mówiono, że Czesław Renkiewicz ponownie wystartuje w wyborach. Jednak prezydent Suwałk zwlekał z oficjalną informacją. O kandydowaniu poinformował dopiero dziś na zwołanej konferencji prasowej. 

Dziś (19 września) na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Czesław Renkiewicz oficjalnie zapowiedział start w wyborach.

- Nie chciałbym spocząć na laurach. Znacie mój wiek, wiecie jaką mam sytuację rodzinną i osobistą. Mam uporządkowane swoje życie, a wobec tego mam czas i energię, którą chciałbym skierować na rzecz tego miasta i naszych mieszkańców. Nie będzie więc zaskoczeniem, jeśli powiem, że podjąłem decyzję o starcie w wyborach na urząd prezydenta Suwałk - powiedział Czesław Renkiewicz.

- Zwlekałem trochę z zakomunikowaniem tej informacji, gdyż chciałem, aby formalnościom stało się zadość. Najpierw został zarejestrowany komitet "Łączą Nas Suwałki - Czesław Renkiewicz". Kilka dni temu zarejestrowaliśmy listy kandydatów do rady miejskiej i teraz komitet wyborczy może ogłosić kandydata i tak jak powiedziałem tym kandydatem jest moja skromna osoba - dodał Czesław Renkiewicz.

Oprócz prezentacji kandydata na urząd prezydenta Suwałki. Czesław Renkiewicz przedstawił swój program wyborczy.

Czesław Renkiewicz zaproponował wprowadzenie bonu opiekuńczego w kwocie 300 złotych miesięcznie dla pracujących rodziców dziecka, które uczęszcza do prywatnego żłobka lub klubu dziecięcego.

Kandydat chce również rozwijać budownictwo społeczne. - Deklarujemy nie tylko budowę tych 48 mieszkań, których budowa wkrótce się rozpocznie, ale mamy plan wybudowania 150 mieszkań w trybie TBS. To jest oferta dla mieszkańców niezbyt zamożnych w szczególności osób młodych - mówił Czesław Renkiewicz.

Czesław Renkiewicz zapowiedział również działania na rzecz osób starszych. - Chcemy rozbudować DPS "Kalina" i utworzyć w nim dodatkowych 50 miejsc i rozwijać działalność klubów senioralnych - powiedział Czesław Renkiwiecz.

Prezydent Suwałk chce również utworzyć Centrum Wolontariatu Senioralnego. - Chcemy by osoby starsze, które czasami są samotne miały pomoc na telefon przy załatwianiu codziennych spraw, drobnych naprawach, sprawach urzędniczych, czy pójściu do sklepu lub apteki - powiedział Czesław Renkiwiecz.

W programie Czesława Renkiwiecza pojawiła się propozycja utworzenie nowych miejsc zielonych - parku na osiedlu Północ i bulwarów przy Czarnej Hańczy.

Czesław Renkiwicz chce również zwiększyć finansowanie zadań w zakresie sportu i zwiększyć przekazywanie zadań dla organizacji pozarządowych.