Festiwal Smaków Food Trucków 29 i 30 września już po raz trzeci przyjedzie do Suwałk. Możliwość spróbowania dań z wielu stron świata cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców Suwałk i okolic. O tej smakowitej imprezie opowiada nam organizator.

Festiwal Smaków Food Trucków w październiku ubiegłego roku pierwszy raz przyjechał do Suwałk, niedługo powróci po raz trzeci. Jak narodził się pomysł na tego typu imprezę kulinarną?

- Food trucki w Polsce pojawiły się kilka lat temu. Ta moda przywędrowała do nas z Zachodu. Początkowo były one mylone ze zwykłymi „budkami” sprzedającymi gotowe, mrożone dania. Chcieliśmy pokazać, że food trucki to mobilna restauracja, specjalizująca się w jednym rodzaju kuchni, reprezentująca wysoką jakość potraw. Naszym celem było skupienie wielu food trucków z różnorodną kuchnią w jednym miejscu, aby każdy mógł je poznać i spróbować wielu, różnych smaków – powiedział organizator wydarzenia.

Co w food truckach podczas najbliższej edycji znajdą mieszkańcy Suwałk?

- Tym razem do Suwałk przyjadą specjały kuchni meksykańskiej, indyjskiej, chińskiej, tybetańskie pierożki, francuskie naleśniki, azjatyckie bułeczki bao i wiele więcej. Na deser zapraszamy m.in. na hiszpańskie churros. Każdy znajdzie coś dla siebie - dodał organizator.

Czy oprócz kulinarnych doznań festiwalowi goście mogą liczyć na dodatkowe atrakcje?

- Jak najbardziej. Organizujemy konkursy, zawody, gry terenowe i pokazy. Najmłodsi festiwalowicze chętnie korzystają ze strefy dla dzieci. Na niektórych wydarzeniach pojawiają się wyjątkowe trucki, w których zamiast potraw można znaleźć gry planszowe, książki, a nawet wielowymiarowe kino. Oprócz standardowych miejsc konsumpcyjnych, jest też strefa chilloutu, na której można odpocząć na leżakach, przy muzyce III Festiwal Smaków Food Trucków w Suwałkach

Data: 29-30 września 2018

Godziny: sobota 12:00 - 21:00, niedziela 12:00 - 20:00

Miejsce: Suwałki Plaza

Więcej na: www.facebook.com/events/323954524835130