Grzegorz Gorlo oficjalnie zapowiedział start w wyborach na urząd prezydenta Suwałk. Dziś podczas konferencji przedstawił program wyborczy i powiedział, dlaczego zrezygnował z mandatu radnego.

- 16 lat byłem radnym, w tym 14 lat w klubie Prawo i Sprawiedliwość. Bardzo trudno mi było się odnaleźć, kiedy nie miałem możliwości realizowania samego siebie i musiałem wykonywać partyjne polecenia i coś, co jest niezgodne z moją naturą. Tyle lat miałem nadzieję, że to wszystko będzie wyglądało inaczej. To była bardzo gwałtowna, ale jedyna decyzja, która uwolniła mnie od pewnego ciężaru. 4 lata temu zarzucano mi, że będę na czyichś sznurkach - ja te sznurki zerwałem. Dziś jestem wolnym człowiekiem, z uśmiechem na twarzy i radością - powiedział Grzegorz Gorlo.

- O tym, że odszedłem z klubu Prawa i Sprawiedliwości zdecydował styl zarządzania, autorytaryzm i brak wsłuchiwania się w drugiego człowieka - podsumował Grzegorz Gorlo.

Grzegorz Gorlo przedstawił swój program wyborczy z podziałem na trzy bloki - społeczny, obywatelski i gospodarczy.

Kandydat Suwalskiego Porozumienia Prawicy na prezydent Suwałk chce, aby seniorzy mogli korzystać z pomocy osób młodych, a ci czerpali od osób starszych życiowe doświadczenie.

Grzegorz Gorlo chce utworzyć samorządowe rady osiedlowe, które będą wsłuchiwać się w głos mieszkańców i przekazywać ich problemy i propozycje radnym oraz prezydentowi miasta.

Przedstawiając blok gospodarczy Grzgorz Gorlo przedstawił propozycje zmian na rynku pracy poprzez wspieranie firm działających zdalnie. - Obecnie zarobkujemy w obszarze "pracy rąk", czyli najtrudniejszym obszarze. Musimy stworzyć platformę, w której będziemy próbowali zmienić ciężką pracę w pracę innowacyjną. Informatycy, czy architekci mogą wykonywać swoją pracę zdalnie na całym świecie – powiedział Grzegorz Gorlo.

Grzegorz Gorlo chce również zmniejszyć koszta energii dla przedsiębiorców poprzez utworzenie klastra energetycznego. - Połączymy wytwórców prądu z odbiorcami. Będzie on obejmował pięć gmin. Miasto ma potencjał - mamy turbinę w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej, będzie budowana turbina w fabryce Forte i mamy farmy wiatrowe. Musimy zbudować system przekazu tej energii do przedsiębiorcy. Nie będziemy wtedy płacić pośrednikowi za przesył prądu - powiedział Grzegorz Gorlo.

Grzegorz Gorlo ma 46 lat. Przez 16 lat był radnym w suwalskiej radzie miejskiej. Jest przedsiębiorcą i lekarzem weterynarii. Ma żonę i dwójkę dzieci - 18-letniego syna i 7-letnią córkę.