Tylko przedstawiciele mediów oraz jedna radna wzięli udział w spotkaniu z oficerami rowerowymi. Czy mieszkańcy Suwałk nie są zainteresowani rozmowami o rowerowej infrastrukturze naszego miasta?

W czwartek (27 września) w sali konferencyjnej aquaparku odbyło się kolejne spotkanie z oficerami rowerowymi. Jak na poprzednie spotkania przychodziła garstka zainteresowanych, tak na te przyszło tylko trzech dziennikarzy suwalskich mediów oraz jedna radna - Anna Ruszewska.

- Być może infrastruktura rowerowa jest tak rozbudowana i dobrze zorganizowana, że suwalczanie nie mają do niej uwag i są z niej zadowoleni - powidział Tomasz Sidłowski, jeden z oficerów rowerowych.

Może to być prawdą, gdyż z roku na rok, wraz z prowadzonymi nowymi inwestycjami drogowymi, przybywa nowych ścieżek. Obecnie w Suwałkach są ponad 44 kilometry dróg rowerowych oraz ponad 25 kilometrów ciągów pieszo-rowerowych.

Oficerowie rowerowi Tomasz Sidłowski i Marcin Szukiłowicz podczas spotkania przedstawili ostatnio zakończone inwestycje, a także obecnie realizowane ścieżki rowerowe na ulicy Leśnej i Sejneńskiej.