Nasze głosy zdecydują, czy przy szkole dla dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera przy ulicy Paca powstanie strefa aktywnego wypoczynku i integracji. Inicjatywa jej powstania została bowiem zgłoszona do konkursu „Lokalni Herosi".

Trwa ogólnopolskie głosowanie na inicjatywy społeczne w ramach akcji „Lokalni Herosi” zorganizowanej przez grupę Eurocash. W rywalizacji o granty biorą udział lokalne inicjatywy z całej Polski, w tym także jeden z Suwałk.

W naszym mieście został zgłoszony projekt "Spotkajmy się - strefa aktywnego wypoczynku i integracji". Przewiduje on budowę siłowni pod chmurką, boiska oraz urządzenie terenu w trawniki i ławki przy szkole dla dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera przy ulicy Paca, w której uczniowie przygotowywani są do zawodu.

Obecnie na projekt oddano ponad 2 tysiące głosów i w kategorii projektów od 10 do 50 tysięcy złotych zajmuje 85 miejsce w rankingu. Organizator konkursu zrealizuje pierwsze dziesięć projektów. By projekt z Suwałk znalazł się w tym gronie obecnie potrzeba ponad 36 tysięcy głosów.

Głosy można oddawać codziennie do 14 października na stronie www.herosiprzedsiebiorczosci.pl/project/spotykajmy-sie-sfera-aktywnego-wypoczynku-i-integracji/