Dziś Mateusz Morawiecki przedstawił suwalczanom program „Czyste Powietrze”. Spotkanie odbyło się w sali Państwowej Szkole Muzycznej.

- W Suwałkach też powinno być czyste powietrze. Dzięki środkom budżetowym i unijnym możemy poprawić jego jakość - powiedział premier Morawiecki.

- Innowacyjność programu polega na tym, że jest on kompleksowy. Odchodzimy od takich projektów, które finansowały różne instytucje. Chcemy kompleksowego programu, który będzie rozwiązywał problemy po to, żeby płacić niższe rachunki za ogrzewanie i żyć w zdrowszym środowisku – powiedział podczas spotkania Sławomir Mazurek, wiceminister Środowiska.

Mieszkańcy Suwałk mogli zapoznać się z pełną ofertą Programu priorytetowego Czyste Powietrze, który będzie realizowany w latach 2018-2029. Jego budżet opiewa na 103 mld złotych, z czego finansowanie w formie dotacji to 63,3 mld złotych, a w formie pożyczek zwrotnych 39,7 mld złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone w szczególności na termomodernizację i wymianę źródeł ciepła.