Spółdzielnia Socjalna „Perspektywa” prowadząca Ośrodek Profilaktyki i Wsparcia dla Osób Nietrzeźwych, Bezdomnych i Uzależnionych, w skład którego wchodzi suwalska noclegownia, już po raz drugi organizuje akcję „Paczka dla Bezdomnego”.

- Chcemy, aby w ten świąteczny czas suwalczanie pamiętali także o osobach bezdomnych. Mimo iż święta dla większości kojarzą się z radością, dla nich jest to jeden z najtrudniejszych momentów w roku. Właśnie wtedy odczuwają największy smutek. Możemy jednak sprawić im trochę szczęścia, dając im prezenty - poinformowała Marzenna Burba, prezes Spółdzielni Socjalnej „Perspektywa”.

Osoby dobrego serca mogą przekazywać przedmioty na prezenty do 10 grudnia do Ośrodka Profilaktyki i Wsparcia dla Osób Nietrzeźwych, Bezdomnych i Uzależnionych przy ulicy Sportowej 24 (każdego dnia) lub do Straży Miejskiej przy ulicy Noniewicza 71A (w soboty w godz.10:00 - 13:00)

- Naszym zdaniem najbardziej trafionymi prezentami dla osób bezdomnych będą przedmioty codziennego użytku - skarpetki, bielizna, maszynki i kremy do golenia, środki higieniczne, czapki, rękawiczki, szaliki, buty, podkoszulki, piżamy, plecaki, latarki, radyjka na baterie, grzebienie, proszki do prania oraz słodycze.

Jako prezent mogą być przekazane także używane rowery i odzież - dodała Marzenna Burba. Spółdzielnia Socjalna „Perspektywa” ma nadzieję, że akcja tak jak w poprzednim roku, spotka się z dużym odzewem suwalczan.

Patronem medianym akcji "Paczka dla Bezdomnego" jest Kurier Suwalski.

plakat paczka dla bezdomnego