W dniach 30 listopada – 1 grudnia Stowarzyszenie Bank Żywności Suwałki – Białystok po raz 19 organizuje Świąteczną zbiórkę żywności.

Stowarzyszenie Bank Żywności Suwałki-Białystok zachęca, by robiąc zakupy dla siebie w najbliższy weekend, przy okazji dołożyć do zbiórkowych koszy choćby jeden produkt z myślą o innych. Najbardziej pożądane są te z długimi terminami przydatności, jak między innymi: mąka, cukier, olej, konserwy, przetwory owoce i warzywne, bakalie, słodycze. Organizacja przypomina, że nawet jeden produkt ma znaczenie, ponieważ małe gesty wielu ludzi, zsumowane razem dają realny wymiar pomocy.

- Choć zbiórka ogólnopolska ma wydawać by się mogło bezosobowy charakter, to warto pamiętać, że odbiorcą tej pomocy jest zawsze jakaś konkretna osoba z konkretną historią. Żywność ze zbiórki trafia do lokalnej społeczności, do naszych sąsiadów, osób starszych i dzieci, których nie stać na zakup jedzenia, być może naszych znajomych, o których nawet nie wiemy, że są w takiej potrzebie. Paradoksalnie to bardzo częsty przypadek w dzisiejszych czasach. – podkreśla Romuald Turczyński, prezes Stowarzyszenia Bank Żywności Suwałki – Białystok