Zespół Syndrom wygrał krajowe eliminacje na festiwalu Imagine Poland i będzie reprezentował Polskę na międzynarodowym Festiwalu Imagine w Maastricht.

Syndrom to formacja muzyczna, którą tworzą młodzi muzycy pochodzący z Suwałk i Olecka. W piątek (7 grudnia) zespół wygrał nagrodę główną, jaką jest bilet na międzynarodowy Festiwal Imagine w Maastricht.

Oprócz tego, że są finalistami podlaskich Rockowań 2018, są również finalistami ogólnopolskiego Rock Fest TAURON Arena Kraków 2018 (dla wykonawców do lat dwudziestu) oraz finalistami łódzkiego projektu "Rockowanie. Muzyczny dialog pokoleń. Gramy Brylewskiego”.

Na tegorocznym „Łomża Blues Rock Festiwal” zespół Syndrom zdobył pierwsze miejsce, a ich perkusista otrzymał nagrodę specjalną dla wybitnego instrumentalisty za szczególną zdolność „malowania dźwiękiem”.

Syndrom prezentuje zaskakująco świeży, ale wyjątkowo dojrzały, w całości autorski repertuar; od bluesa i ballad, aż do ostrzejszych, rockowych brzmień, wzbogaconych elementami jazzu i folku.

Świeżość i technicznie doskonałe aranżacje oraz pasja tworzenia i grania to znaki firmowe zespołu.

W skład formacji wchodzi czterech muzyków: Kuba Śliwiński - gitara elektryczna i wokal, Bartłomiej Śliwiński – perkusja i wokal, Jan Łoziński – kontrabas/ gitara basowa oraz Eryk Czaplejewicz – saksofon, klawisze, wokal.