Zmienił się termin przyznawania „Włóczni Jaćwingów”. Teraz nagrody wręczane będą w marcu podczas balu karnawałowego. Władze Suwałk czekają już na zgłoszenia kandydatów do nagrody za 2018 rok.

Po czterech latach, kiedy to rozdanie „Włóczni Jaćwingów” miało miejsce w sierpniu na uroczystej gali inaugurującej Dni Suwałk, władze miasta zdecydowały o zmianie terminu i formuły wydarzenia. „Włócznie Jaćwingów” wracają do karnawałowego kalendarza imprez i zostaną połączone z Balem Karnawałowym Prezydenta Miasta Suwałk, który odbędzie się w tym roku 2 marca.

Władze miasta czekają już na zgłoszenia swoich kandydatów. - Jeśli jakaś osoba, podmiot, zespół, stowarzyszenie powinien zostać doceniony za wybitne osiągnięcia i sukcesy oraz zasługi na rzecz Miasta Suwałki za rok 2018, to zachęcamy do składania wniosków. Każdy może zgłosić swojego kandydata - poinformował Kamil Sznel, kierownik biura prezydenta Suwałk.

Dodatkowo do nagrody można zgłaszać przedsiębiorców, za produkt lub usługę, które są przedmiotem ich działalności i cieszą się uznaniem konsumentów. Warunkiem jest prowadzenie działalności gospodarczej przez danego przedsiębiorcę na terenie Suwałk.

Wnioski można nadsyłać drogą elektroniczną na adres ktp@um.suwalki.pl lub składać w pokoju nr 5 Urzędu Miejskiego w Suwałkach przy ulicy Mickiewicza 1. Termin zgłaszania kandydatur upływa 29 stycznia 2019 roku. Wniosek można pobrać tutaj.