Trwa rekrutacja do Pogotowia Maturalnego 2019. Coroczna akcja PWSZ w Suwałkach skierowana jest do tegorocznych maturzystów, niezależnie od rodzaju i profilu szkoły, do jakiej uczęszczają.

- W tym roku przygotowaliśmy zajęcia z matematyki, języka angielskiego, języka polskiego oraz innych przedmiotów w zależności od zainteresowania tegorocznych maturzystów. Wszystkie prowadzone przedmioty dostępne są w opcji podstawowej i rozszerzonej. Na każdy przedmiot przewidzianych jest 30 godzin lekcyjnych - poinformował Dawid Harasim, rzecznik prasowy PWSZ w Suwałkach.

Zajęcia poprowadzić będą nauczyciele, którzy mają wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu młodzieży do egzaminów maturalnych. To już siódma edycja akcji. Tylko w ubiegłym roku z Pogotowia Maturalnego skorzystało około 300 uczniów.

Opłata dla uczniów jest symboliczna - 100 złotych za 30-godzinny kurs. Pieniądze te zostaną wykorzystane na materiały przekazane uczniom oraz jako wynagrodzenie dla nauczycieli. Uczelnia nie czerpie z tego tytułu żadnych korzyści materialnych.

Zapisy i wnoszenie opłat do dnia 21 stycznia 2019 roku. Zajęcia rozpoczną się około 28 stycznia. Więcej szczegółów i formularz znajduję się na: www.pwsz.suwalki.pl/kandydat/pogotowie-maturalne/