Pierwszy lutowy weekend to idealny czas, żeby cieszyć się zimą na Stacji Pogodne Suwałki. W programie są spotkania z podróżnikami, warsztaty, projekcje filmów, morsowanie, biegi, wioska Eskimosów, koncert zespołu Horpyna oraz widowiskowy Fire Show.

Stacja Pogodne Suwałki rozpocznie się w sobotę (2 lutego) o godzinie 12:00 warsztatami dla zimowych odkrywców w Państwowej Szkole Zawodowej. O godzinie 16:00 odbędzie się spotkanie z podróżnikami, a 17:15 projekcja filmu "Arktyka".

W niedzielę (3 lutego) na terenach rekreacyjnych nad Zalewem Arkadia na mieszkańców Suwałk oraz przebywających w grodzie nad Czarną Hańczą gości czeka wiele sportowych atrakcji.

O godzinie 12:30 zacznie się pokaz ratownictwa lodowego w wykonaniu Suwalskiego WOPR-u. Kwadrans później odbędzie się kąpiel suwalskich morsów oraz miłośników zimowej kąpieli z zaprzyjaźnionego klubu „Pingwiny z Bakałarzewa” oraz klubu sportowego Krav Maga Suwałki.

O godzinie 13:00 zostanie otwarta „Wioska Eskimoska” z licznymi atrakcjami, które tak jak przed rokiem na pewno zadowolą osoby spędzające niedzielę nad Zalewem Arkadia.

Punktem kulminacyjnym niedzielnej imprezy będzie zimowy bieg karnawałowy wokół Zalewu Arkadia pn. „Zimowa piątka” oraz zimowy marsz nordic walking pn. „Pogodne Suwałki”.

Po sportowych emocjach o godzinie 15:30 zacznie się koncert zespołu Horpyna. Na zakończenie imprezy odbędzie się pokaz FireShow na wyspie na zalewie Arkadia w wykonaniu grupy Flash Zone z Domu kultury w Gołdapi.