W połowie kwietnia nastąpią zmiany w funkcjonowaniu strefy płatnego parkowania. Strefa będzie działać krócej, z jej terenu zostnie wyłączona ulica Hamerszmita, a za parkowanie będzie można zapłacić kartą płatniczą.

Suwalscy radni zdecydowali o wprowadzeniu zmian w funkcjonowaniu strefy płatnego parkowania. Od 15 kwietnia z obszaru strefy zostanie wyłączona ulica Hamerszmita. Skróci się również czas funkcjonowania strefy. Opłaty za parkowanie pobierane będą od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy w godzinach od 8:00 do 16:00.

- Debata dotycząca tego, jak ma działać strefa płatnego parkowania toczy się w naszym mieście od kilku miesięcy. Na podstawie ankiety „Mój Pomysł na Suwałki” otrzymaliśmy jasny sygnał, że mieszkańcy Suwałk oczekują, że strefa będzie istniała - informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Strefa obejmie 440 miejsc postojowych w tym 13 przeznaczonych dla osób posiadających kartę parkingową osoby niepełnosprawnej.

Do obsługi strefy konieczne będzie zamontowanie 16 nowych parkometrów, w których będzie można skorzystać z możliwości płatności kartą płatniczą oraz wpisania numeru rejestracyjnego pojazdu.