Wczoraj w naszym mieście miało odbyć się seminarium dotyczące zagospodarowania terenów kolejowych w centrum Suwałk. Spotkanie nie odbyło się, gdyż przedstawiciele PKP PLK S.A, PKP S.A. oraz firmy projektującej odcinek Rail Baltica w naszym mieście odwołali swój przyjazd. Jakie były przyczyny odmowy przybycia?

Na 4 lutego władze Suwałk zaplanowały seminarium dotyczące zagospodarowania terenów kolejowych w Suwałkach. Na spotkanie suwalski ratusz zaprosił przedstawicieli PKP PLK S.A i PKP S.A., czyli użytkownika i właściciela terenów kolejowych w naszym mieście oraz firmę przygotowującą dokumentację przedprojektową na odcinek Rail Baltica od Ełku przez Suwałki do Trakiszek. Mimo iż wszyscy potwierdzili swój przyjazd, w piątek (1 lutego) w godzinach południowych wszyscy go odwołali.

- Organizowanie spotkania bez przedstawicieli spółek kolejowych i projektanta jest nieuzasadnione. Faktyczne przyczyny odwołania przyjazdu do Suwałk przedstawicieli kolei oraz biura projektowego nie są znane - poinformował Kamil Sznel, kierownik biura prezydenta Suwałk.

O powody odwołania przejazdu poprosiliśmy rzecznika prasowego spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, czyli spółki odpowiadającej za zarządzanie państwową siecią linii kolejowych w Polsce oraz rzecznika prasowego spółki Polskie Koleje Państwowe.

- Wizyta została odwołana w związku z innymi zobowiązaniami przedstawicieli spółki. Władze PKP S.A. pozostają w kontakcie z władzami miasta w zakresie zagospodarowania terenów kolejowych. W najbliższym czasie odbędą się spotkania w tej sprawie - poinformował Tomasz Leś z Wydziału Prasowego Biura Komunikacji i Promocji Polskich Kolei Państwowych S.A.

Takie same powody odmowy przyjazdu przekazał rzecznik prasowy PKP PLK S.A.

- PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przekazały organizatorom informacje, że ze względu na nieplanowane wcześniej obowiązki służbowe przedstawiciele spółki nie będą mogli uczestniczyć w spotkaniu - poinformowała Magdalena Janus z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.