Suwalczanie będą mieli okazję wskazać artystów, których koncerty chcieliby zobaczyć podczas wydarzeń organizowanych w Suwałkach w 2020 roku. Suwalski Ośrodek Kultury na początku kwietnia opublikuje specjalną ankietę internetową.

- Chcemy poprosić suwalczan o wzięcie udziału w krótkiej ankiecie, w której wskażą artystów, których koncerty chcieliby zobaczyć podczas wydarzeń organizowanych w Suwałkach w 2020 roku. Ankieta zostanie udostępniona w Internecie, będziemy o niej informować za pośrednictwem naszej strony internetowej, Facebooka i mediów - poinformowała Alicja Andrulewicz, dyrektor Suwalskiego Ośrodk Kultury.

Pracownicy SOK-u pytali już za pośredniemu profilu na Facebooku o propozycję artysty, który mógłby wystąpić na koncercie „Powitanie Lata" 2019. Wpis spotkał się z dużym zainteresowaniem, użytkownicy portalu zgłaszali propozycje artystów, z których część mieliśmy już okazję gościć w Suwałkach  - Dawid Podsiadło, Kortez, Lemon, Kamil Bednarek, Poparzeni Kawą Trzy, Monika Brodka. W organizację wydarzenia zaangażowała się Młodzieżowa Rada Kultury Miasta Suwałki, wskazując zespół Happysad.

Suwalski Ośrodek Kultury otrzymał od suwalczan również propozycję organizacji występu Braci Kaczmarek. - Jesteśmy w kontakcie z managementem zespołu, który nową trasę planuje na jesieni tego roku - poinformowała Alicja Andrulewicz.

- Chciałabym zaznaczyć, że rezerwacja występu danego artysty uzależniona jest od wielu czynników, z których nie jedyne, choć najistotniejsze, to dostępność terminu i koszt koncertu. Niemniej jednak dokładamy starań, aby, w miarę naszych możliwości, realizować występy artystów oczekiwanych przez suwalczan, jeśli nie samodzielnie, to udostępniając salę impresariatom zewnętrznym - dodała Alicja Andrulewicz.