Dziś odbędzie się pogrzeb małżeństwa oraz dwójki ich dzieci, którzy zmarli w wyniku pożaru domu we wsi Jemieliste w gminie Filipów.

Pogrzeb odbędzie się dziś (22 marca) o godzinie 14:00 w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Filipowie.

Starosta Powiatu Suwalskiego zwrócił się z apelem o powstrzymanie się od organizowaniem dziś imprez. - Zwracam się z gorącą prośbą do instytucji i mieszkańców Powiatu Suwalskiego o powstrzymanie się, w miarę możliwości, od organizowania w dniu dzisiejszym imprez publicznych o charakterze kulturalnym, rozrywkowym, rekreacyjnym i sportowym, na znak żałoby po tragicznie zmarłych - powiedział Witold Kowalewski, starosta Powiatu Suwalskiego.

- Zwracam się również do samorządów gminnych i innych podmiotów mających siedzibę na terenie Powiatu Suwalskiego o opuszczenie flag do połowy masztów lub ich przybranie kirem na znak żałoby - poinformował Witold Kowalewski. 

Przypominamy, że do tragicznego pożaru doszło w nocy 1 marca około godziny 2:00 w domu we wsi Jemieliste. Poszkodowane zostało pięć osób - małżeństwo oraz ich 7-letnia córka i 3-letni bliźniacy. Oprócz nich w domu przebywali 13 i 14-letni synowie poszkodowanego małżeństwa oraz dziadek. Oni w chwili pożaru przebywali w innych pokojach i ratowali rodzeństwo i rodziców z pożaru.

Poparzone pięć osób trafiło w ciężkim stanie do szpitala. Niestety 4 marca w wyniku poparzeń zmarł jeden z 3-letnich chłopców, 5 marca zmarła 35-latka matka, 6 marca jej 7-letnia córka, a wczoraj (13 marca) zmarł ojciec rodziny.

Nadal w szpitalu w ciężkim stanie znajduje się 3-letni chłopiec.

Poszkodowanej rodzinie można pomóc finansowo, wpłacając pieniądze na stronie zrzutka.pl (tutaj).

O pomoc pogorzelcom prosi również wójt gminy Filipów. - Rodzina została objęta doraźnym wsparciem, jednakże nie jest to wystarczające. Wszystkich tych, którzy chcieliby wesprzeć poszkodowanych, prosimy o dokonanie wpłaty na oficjalne konto o numerze: 56 1140 2004 0000 3002 6828 9133. Tytułem wpłaty: „Darowizna dla rodziny Truszkowskich” - poinformował Tomasz Rogowski, wójt gminy Filipów.