Na ten dzień z niecierpliwością czekali mieszkańcy naszego miasta. Dziś bowiem oddano do użytku obwodnicę Suwałk. Z otwarcia drogi są zadowoleni również kierowcy samochodów ciężarowych, którzy niejednokrotnie stali w korku przejeżdżając przez nasze miasto.

Otwarcie obwodnicy poprzez symboliczne przecięcie wstęgi odbyło się dziś (13 kwietnia) rano. W uroczystości wzięli udział m.in. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, przedstawiciel Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, przedstawiciel Centrum Unijnych Projektów Transportowych, przedstawiciel Komisji Europejskiej, prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński, poseł Krzysztof Jurgiel, dyrektor białostockiego oddziału GDKiA oraz wykonawcy.

Prawie 13-kilometrowa obwodnica Suwałk została wykonana w standardzie dwujezdniowej drogi ekspresowej i jest przedłużeniem obwodnicy Augustowa. Cała inwestycja kosztowała prawie 300 milionów złotych.

obwodnica suwałk otwarta

obwodnica suwałk otwarta

obwodnica suwałk otwarta

obwodnica suwałk otwarta

obwodnica suwałk otwarta

obwodnica suwałk otwarta

 obwodnica suwałk otwarta

obwodnica suwałk otwarta

obwodnica suwałk otwarta

obwodnica suwałk otwarta

obwodnica suwałk otwarta

obwodnica suwałk otwarta

obwodnica suwałk otwarta

obwodnica suwałk otwarta

obwodnica suwałk otwarta

obwodnica suwałk otwarta

obwodnica suwałk otwarta