Fundacja Polsat rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na leczenie i rehabilitację 3-letniego Mateusza poszkodowanego w pożarze we wsi Jemieliste. Fundacja na ten cel chce uzbierać 350 tysięcy złotych.

Przypominamy, że do tragicznego pożaru doszło w nocy 1 marca około godziny 2:00 w domu we wsi Jemieliste w gminie Filipów. Poszkodowane zostało pięć osób - małżeństwo, ich 7-letnia córka i 3-letni bliźniacy. Poparzoni w ciężkim stanie trafili do szpitala, a kolejnego dnia zostali przetransportowani do specjalistycznych szpitali w Łęcznej, Szczecinie i Warszawie. Niestety mimo starań lekarzy 4 marca zmarł jeden z 3-letnich chłopców, 5 marca zmarła 35-latka matka, 6 marca jej 7-letnia córka, a 13 marca zmarł ojciec rodziny.

Nadal w szpitalu znajduje się 3-letni Mateusz. Chłopiec ma poparzenie 60% ciała III i IV stopnia. - Cały czas jest w śpiączce, jego obrażenia kwalifikują stan ogólny jako ciężki, ale stabilny. 11 kwietnia przeszedł już dziewiątą operację - usuwanie martwicy i przeszczepy skóry. Przed nim jeszcze wiele miesięcy leczenia i cierpienia oraz w dalszej perspektywie także długotrwała rehabilitacja - poinformowali przedstawiciele Fundacji Polsat.

Pieniądze na leczenie i rehabilitację Matusza można wpłacać na konto Fundacji Polsat: 21 1680 1248 0000 3333 4444 5555 PLUS BANK S.A. O/WARSZAWA Tytuł przelewu: TRUSZKOWSKI MATEUSZ 6887.

foto: Fundacja Polsat