Pogoda pokrzyżowała organizację konkursu na najlepsze wykonanie Oberka przez uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Przygotowania dzieci nie pójdą jednak na marne.

Konkurs miał odbyć się podczas obchodów 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ze względu na niesprzyjającą pogodę organizatorzy postanowili go odwołać. Zrezygnowano również z koncertu w wykonaniu ZPiT Suwalszczyzna oraz inscenizacji słowno-muzycznej zespołu Stowarzyszenia Twórczych Seniorów Rozłogi.

- Szkoda, że zawiedli i popsuli plany dzieciom, które przygotowywały się dwa miesiące do konkursu Oberka - napisała pani Kamila na oficjalnym profilu społecznościowym suwalskiego ratusza.

- To było bardzo nieuczciwe wobec dzieci, rodziców i wychowawców, którzy przygotowywali dzieci do występu. Szanowna władza miasta okazała totalny brak szacunku - dodała pani Marlena.

Przygotowania uczniów nie pójdą jednak na marne. Jak dowiedzieliśmy się w suwalskim Urzędzie Miasta, ratusz ponownie planuje organizację konkursu. Ma on odbyć się 31 maja w auli Szkoły Podstawowej nr 10 przy ulicy Antoniewicza 5. Początek o godzinie 14:00.