Jarmark Kamedulski to dwudniowe święto Suwałk, które w tym roku odbędzie się 10 i 11 sierpnia. Na scenie wystąpi zespół Horpyna, Afromental i Wilki.

Każdego roku w Jarmarku Kamedulskim tłumnie i aktywnie uczestniczą mieszkańcy oraz zaproszeni goście z Polski i zagranicy, a także turyści licznie odwiedzający latem Suwałki i Suwalszczyznę.

Podczas tegorocznego Jarmarku w sobotę (10 sierpnia) na scenie plenerowej odbędą się koncerty zespołu Horpyna, Afromental i Wilki.

Drugiego dnia od rana będą prezentowały się lokalne zespoły, a wieczorem Suwalska Orkiestra Kameralna z towarzyszeniem Band Projekt Fogg i Krzysztofa Masłowskiego. W ich wykonaniu odbędzie się koncert “Co nam zostało z tych lat”. Pojawią się też kluby sportowe, organizacje pozarządowe i instytucje miejskie, a także handlowcy, którzy zjeżdżają do nas z różnych zakątków kraju oraz z zagranicy. Specjalna oferta - nowość tegorocznego Jarmarku - czeka na najmłodszych uczestników wydarzenia. To odlotowa strefa zabaw dla dzieci z bajkowym namiotem, artścianką, magicznymi krzywymi lustrami, młyńskim kołem, mobilnym parkiem linowym Tarzana i wieloma innymi propozycjami. Nie zabraknie też kiermaszu produktów regionalnych, rękodzieła, wyrobów artystycznych i przysmaków kuchni regionalnej.