Dziś (11 lipca) odsłonięto bluesowy mural na ścianie bloku przy ulicy Noniewicza 48. W wydarzeniu uczestniczył autor projektu Andrzej Pągowski.

Pomysłodawcą muralu był, od lat związany z Suwałki Blues Festivalem, dziennikarz muzyczny Jan Chojnacki. Do wykonania projektu namówił jednego z najbardziej znanych i cenionych na świecie artystów, plakacistę i grafika - Andrzeja Pągowskiego.

- Chciałem, żeby mural był muzyczny, dynamiczny i fantastycznie kolorowy -  powiedział Andrzej Pągowski.

Artysta podczas odsłonięcia muralu wyjaśnił sytuację z zamalowywaniem. - Na samym początku popełniono błąd. To nie był mój mural. Ja chciałem, żeby mieszkańcy Suwałk mieli mój mural z moim gestem, z moją dynamiką, z moimi barwami. Przede wszystkim, żeby te bociany nie były obcięte pod szyją, bo to wszystko było za nisko. Wybaczcie, że tak to było. Troszeczkę to hitchcockowsko zabrzmiało - najpierw był, później zniknął - powiedział Andrzej Pągowski.

Za podjęcie się stworzenia muralu Andrzejowi Pągowskiemu dziękował prezydent Suwałk.

- To wielki zaszczyt i honor, że zgodził się pan przyjąć tę propozycję i stworzyć dzieło plastyczne, które z trudem to z trudem, ale zostało przeniesione na szczyt tego bloku - powidział podczas odsłonięcia Czesław Renkiewicz.mural blues Suwałki

mural blues Suwałki

mural blues Suwałki

mural blues Suwałki

mural blues Suwałki

mural blues Suwałki

mural blues Suwałki

mural blues Suwałki

mural blues Suwałki