Tegoroczny Jarmar Kamedulski to, oprócz kiermaszu z rzemiosłem, rękodziełem i lokalnymi przysmakami, koncerty gwiazd. Na zagrają Wilki, Afromental i Horpyna, występy lokalnych zespołów, orkiestrowy koncert z przebojami Mieczysława Fogga oraz sportowy festiwal.

Tegoroczny Jarmark Kamedulski potrwa dwa dni. Drugi weekend sierpnia (10-11.08) to bogaty i barwny kiermasz rękodzieła, sztuki ludowej i tradycyjnej oraz jadła kresowego, który w tym roku odbędzie się na placu Marii Konopnickiej. Oprócz zakupów i degustacji, będzie okazja obejrzeć występy lokalnych zespołów i posłuchać gwiazd polskiej sceny muzycznej. Na najmłodszych czeka  Odlotowa Strefa Zabaw. 

W sobotę (10.08) Jarmark potrwa od godziny 11.00 do 20.30. Najmłodsi z pewnością wezmą udział w specjalnie im dedykowanym atrakcjom. W tym roku strefa dla dzieci zaprasza na szereg atrakcji, między innymi: bajkowy namiot, stacyjka sitodruku, Pin Art ścianka przytulanka 3D, magiczne krzywe lustra, kręgielnia BoYa, młyńskie koło cHomik, mobilny park linowy Tarzan, teatralna garderoba.

Od godziny 18:00 plac Marii Konopnickiej rozbrzmi muzyką. Na plenerowej scenie pojawi się laureat MTV European Music Award, jeden z najbardziej wyrazistych polskich zespołów, działający na muzycznej scenie od 15 lat  AFROMENTAL. Wyjątkowy charakter i niepowtarzalny styl muzyczny grupy tworzy mieszanka rocka i hip-hopu. Gwiazdą wieczoru będzie jeden z najpopularniejszych polskich zespołów rockowych  WILKI. W trakcie trwającej od początku lat 90. kariery grupa wylansowała przeboje "Son of the Blue Sky", "Moja Baby", "Baśka" czy "Bohema", które usłyszymy ze sceny. Ich muzyka jest bogata melodycznie i aranżacyjnie, wysmakowana, urozmaicona i pełna typowo rockowej ekspresji. Przed polskimi gwiazdami wystąpi ukraińska grupa  HORPYNA, czołowy przedstawiciel ukraińskiej sceny muzycznej w Polsce, istniejący nieprzerwanie od 1999 roku. Repertuar zespołu to folk-rock osadzony w klimatach ukraińskich, w których czuje się zadziornego kozackiego ducha. Każdy ich koncert to prawdziwe widowisko muzyczne.

W niedzielę, 11 sierpnia obchody rozpoczną się już o godzinie 10.00. Od rana będzie można bawić się w odlotowej strefie zabaw oraz posłuchać muzyki, wystąpią m.in. Suwalskie Starszaki i goście (Studio Piosenki ŚWIETLIK, Studio Tańca DOTYK, Studio Tańca FLEX oraz Srebrne Pierwiosnki), Zespół Wspomnień Czar i Grupa Wokalna ROZŁOGI, a od godz. 14.00, w trakcie Sceny Muzycznej Prezentacje zagrają Piano Blues Band i Suwałki Gospel Choir, Luz Blues oraz Twinpix.

jrmark kamedulski dni suwalk 2019