Udało się zebrać ponad 9 tysięcy na leczenie 5-letniej Zosi z Suwałk. Dziewczynka dzięki zebranym pieniądzom przejdzie zabieg fibrotomii, który likwiduje przykurcze mięśni i zmniejsza ból.

- Z całego serca pragniemy podziękować w imieniu Zosi i swoim wszystkim darczyńcom za okazaną pomoc i wsparcie. Dziękujemy również Kurierowi Suwalskiemu całej redakcji za nagłośnienie zbiórki, a także rodzinie za to, że zawsze są przy nas w trudnych chwilach. Jesteśmy bardzo wdzięczni i wierzymy w to, że Zosi uda się przezwyciężyć te trudne chwile, bolesne drogi, które musi jeszcze przezwyciężyć ciężką pracą. Dziękujmy za to, że są ludzie, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka. Bardzo dziękujemy za miłe słowa otuchy, za doping, za wiarę i dobroć serca - napisali do naszej redakcji rodzice Zosi.

5-letnia Zosia ma mózgowe porażenie dziecięce, wzmożone napięcie, a dwa lata temu zdiagnozowano u niej także padaczkę.

- Każdego dnia walczę, by Zosia miała w przyszłości normalne życie. By była sprawna. Córeczka potrzebuje ciągłej rehabilitacji. Do tego dochodzą turnusy rehabilitacyjne, sprzęt ortopedyczny. Wierzę jednak, że w końcu sama stanie na nóżki i pójdzie bez niczyjej pomocy - poinformowała mama Zosi.