Śpiewaczka zespołu ludowego „Pogranicze” Urszula Andruszkiewicz osiągnęła kolejny sukces. Została laureatką Turnieju Muzyków Prawdziwych.

Od 5 do 8 września rozegrał się piąty Turniej Muzyków Prawdziwych w Filharmonii im.Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Po raz kolejny wykonawcy z różnych zakątków kraju zjechali się do Szczecina, by zaprezentować bogactwo tradycyjnej kultury muzycznej i tanecznej.

W turniejowych zmaganiach wzięło udział 50 wykonawców - solistów instrumentalistów, wokalistów, kapel, zespołów śpiewaczych i par tanecznych, reprezentujących 12 województw.

Do tegorocznego Turnieju zgłosiła się rekordowa liczba śpiewaków, a organizatorzy musieli wybrać tylko nielicznych i najlepszych uczestników. Do zmagań solistów śpiewaków organizator zakwalifikował jedyną tradycyjną śpiewaczkę z naszego regionu Urszulę Andruszkiewicz.

Wykonawców Turnieju Muzyków Prawdziwych oceniało jury w składzie - dr hab. prof US. Bogdan Matławski, Alicja Choromańska-Hałas oraz Jan Malisz.

Śpiewaczka z „Pogranicza” w konkursie osiągnęła duży sukces. Została wyróżnioną laureatką.

To już kolejny sukces śpiewaczki. Przypomnijmy, że w tym roku wyśpiewała III nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

Urszula Andruszkiewicz na co dzień jest nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej w Suwalskiej SP 4, a swoje pasje śpiewaczce realizuje śpiewając w najbardziej utytuowanym i znanym zespole ludowym północnej suwalszczyzny „Pogranicze”' z Szypliszk.