Wiceminister Cyfryzacji Adam Andruszkiewicz odwiedził Suwałki. W Parku Konstytucji 3 Maja mówił o programach Ministerstwa Cyfryzacji dla mieszkańców Suwałk, Suwalszczyzny i województwa podlaskiego.

Dzięki projektowi Ministerstwa Cyfryzacji "Internet dla każdego" każda gmina może ubiegać się o dofinansowanie strefy WiFi w wysokości do 64 tysięcy złotych. W sumie Ministerstwo Cyfryzacji przeznacza na ten cel 120 milionów złotych. Taka strefa może powstać chociażby w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach. Do tej pory prędkość Internetu w tym miejscu wynosi według pomiarów 0,3Mb/s. Dzięki programowi Ministerstwa Internet będzie szybszy kilkadziesiąt razy. Mogą również powstać nowe strefy WiFi w naszym regionie.

Kolejny program Ministerstwa Cyfryzacji to Ogólnopolska Sieć Edukacyjna szybki Internet w każdej szkole. Od półtora roku w Suwałkach usługa została uruchomiona w 16 szkołach. Minister Adam Andruszkiewicz, kandydujący do Sejmu z województwa podlaskiego, zachęcał również wszystkie szkoły do przystąpienia do programu mLegitymacji. Dzięki temu każdy uczeń będzie mógł korzystać z dokumentu w swoim telefonie.