Pod udostępnionymi artykułami na facebooku niejednokrotnie można przeczytać wiele opinii czytelników. Nikogo już nie dziwią publikowane tam agresywne wypowiedzi. Jednak, gdy obraźliwy komentarz zamieszczony jest z konta parafii, może to budzić wielkie zdziwienie.

8 października jeden z olsztyńskich portali udostępnił na facebooku artykuł "Bronisław Komorowski z wizytą w Olsztynie. Mówił o potrzebie odnowienia ruchu granicznego". Na zdjęciu do artykułu widnieli kandydaci Koalicji Obywatelskiej oraz Bronisław Komorowski z drewnianą figurą pruskiej baby.

Pod artykułem pojawił się komentarz "Dali mu babę, żeby żyrandola nie zajumał".

- Na odpowiedzi do powyższego komentarza nie trzeba było długo czekać. Zaskoczył nas jednak fakt, że jedna z wypowiedzi została wysłana z konta Rzymskokatolickiej Parafii Konkatedralnej pw. św. Aleksandra w Suwałkach - poinformowali redaktorzy portalu olsztyn.com.pl

"Ciekawe czy nie ukradł..." - taki komentarz dodano z konta parafii.

Redakcja portalu o wyjaśnienie tej sytuacji poprosiła przedstawicieli parafii. Proboszcz parafii wyjaśnił, że doszło do pomyłki, a taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.

- Nasze konto obsługuje osoba świecka, która pisząc ten komentarz, zapomniała przełączyć konta. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, bo to nie jest sprawa parafii. Jednak przepraszam, że doszło do takiej pomyłki - powiedział w rozmowie z portalem olsztyn.com.pl ks. prałat Kazimierz Gryboś, proboszcz Rzymskokatolickiej Parafii Konkatedralnej pw. św. Aleksandra w Suwałkach.

Komentarz parafii został już usunięty.

zródło: olsztyn.com.pl, foto: Łukasz Kozłowski olsztyn.com.pl