Do suwalskiego ratusza wpłynęła petycja w sprawie utworzenia w naszym mieście Muzeum Andrzeja Wajdy.

Dziś (22 października) petycję do prezydenta Suwałk złożył jeden z mieszkańców. Jak twierdzi, obecnie w Suwałkach znajduje się wiele miejsc, które upamiętniają Andrzeja Wajdę - pamiątkowa tablica na budynku, w którym mieszkał, instalacja z autografem reżysera, największa sala w Suwalskim Ośrodku Kultury nosząca imię Andrzeja Wajdy oraz ulica przy bulwarach, którą również nazwano imieniem i nazwiskiem reżysera. Suwalczanin uważa jednak, że warto, by w Suwałkach - mieście, w którym urodził Andrzej Wajda - powstało muzeum, które gromadziłoby i upowszechniałoby dobra kulturowe związane z reżyserem.

- Muzeum z pewnością przyciągnęłoby do Suwałk wielu turystów zarówno z Polski, a być może również z innych zakątków świata, gdzie znana była twórczość filmowa Andrzeja Wajdy - uważa suwalczanin.

- Uważam, że najlepszym miejscem do powstania Muzeum im. Andrzeja Wajdy byłby budynek wyremontowanej łaźni w okolicy bulwarów, który nomen omen znajduje się przy ulicy Andrzeja Wajdy - dodał mieszkaniec w swojej petycji.