Suwalski ratusz czeka na propozycje mieszkańców Suwałk na nazwę suwalskiego systemu roweru miejskiego. Autor najlepszej propozycji otrzyma 1000 złotych nagrody.

 Mieszkańcy Suwałk sami zdecydują jak nazywać się będzie system roweru miejskiego, który uruchomiony będzie w naszym mieście już w przyszłym roku. Wszystko w ramach „Konkursu na nazwę miejskiego systemu roweru publicznego”, który ogłosił prezydent Suwałk.

Od 24 października do 7 listopada ratusz czeka na propozycję. 12 listopada uruchomiona zostanie specjalna ankieta z nadesłanymi zgłoszeniami. Potrwa ona do 19 listopada. Zwycięzca otrzyma 1000 złotych nagrody.

- Chcemy, by to mieszkańcy Suwałk wzorem innych miast zdecydowali jak będzie nazywał się nasz system roweru miejskiego. W Białymstoku jest Biker, w Łomży Łoker. Zobaczymy jakie nazwy zaproponują Suwalczanie - informuje prezydent Suwałk.

- Dodatkowo już niedługo uruchomimy konsultacje społeczne w trakcie których Suwalczanie będą mogli wypowiedzieć się na temat zaproponowanych przez nas lokalizacji stacji rowerowych - podsumowuje Czesław Renkiewicz.

Jak wziąć udział w konkursie? Wystarczy wypełnić specjalny formularz dostępny na stronie urzędu miejskiego (tutaj) i przesłać go na adres: rfz@um.suwalki.pl albo złożyć go w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Suwałkach.