Suwalska Spółdzielnia Mieszkaniowa planuje modernizację boiska przy ulicy Klonowej. W związku z tym planowana jest wycinka drzew. Mieszkańcy się na to nie zgadzają i apelują o zmianę projektu.


W internecie pojawiła się petycja mieszkańców, którzy nie zgadzają się na wycinkę drzew przy ulicy Klonowej.

- Zwracamy się z prośbą do Zarządu Spółdzielni, o zmianę planów dotyczących wycinki. Nie zgadzamy się na usunięcie zdrowych drzew, które dostarczają nam tlen i izolują od hałasu. Rozumiemy potrzebę modernizacji boiska, zależy Nam na tym, by nasze dzieci miały gdzie grać w piłkę i uprawiać sport, jednak uważamy, że nie musi to być kosztem drzew - czytamy w petycji.

- Nie wyobrażamy sobie ulicy Klonowej bez tych drzew. To one izolują boisko od spalin i hałasu z ruchliwej ulicy. Na dodatek nie kolidują z planowaną inwestycją. Nie ma potrzeby, by zyskując metr boiska, zabierać mieszkańcom zieleń i tlen. W ciągu godziny jedno drzewo liściaste wytwarza 1200 litrów tlenu, podczas gdy w tym czasie człowiek zużywa go 30 litrów. Nasadzenie zastępcze nie zrekompensuje tej straty, bo dopiero za kilkadziesiąt lat młode drzewa zaczną wytwarzać tyle tlenu, żeby mieszkańcy mieli z tego pożytek. Dlatego sprzeciwiamy się planom wycinki naszych drzew i apelujemy o ponowne przeanalizowanie projektu modernizacji boiska - dodają mieszkańcy.

Petycję można podpisać [tutaj]

 klonowa wycinka drzew suwałki

klonowa wycinka drzew suwałki

klonowa wycinka drzew suwałki