W urzędzie miejskim odbyło się spotkanie służb i instytucji pomagających bezdomnym. Miało one na celu omówienie i skoordynowanie działania zmierzające do zapewnienia odpowiednich warunków życia bezdomnym w okresie zimowym.

Każdy bezdomny w Suwałkach może skorzystać ze schronienia, pomocy żywnościowej i rzeczowej, bezpłatnego poradnictwa prawnego i psychologicznego. W przychodniach, aptekach, dworcach, punktach wydawania posiłków i w innych miejscach gdzie gromadzą się osoby potrzebujące, pojawiły się informator i ulotki z informacją gdzie można szukać pomocy.

- Sprawy związane z bezdomnością wymagają naszej troski i pracy - mówił Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. - Liczymy też na pomoc mieszkańców. Jeśli widzicie Państwo osobę potrzebującą pomocy, dzwońcie po odpowiednie służby. Zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy jeden taki telefon może uratować komuś życie - dodał Prezydent.

Z danych MOPR-u wynika, że w Suwałkach przebywa 80 bezdomnych osób, w tym 5 kobiet. 14 z nich pochodzi z innych gmin. To mniej niż w latach poprzednich.

Pełny wykaz instytucji pomagającym bezdomnym można znaleźć na stronie suwalskiego ratusza (link)