Już jutro w Suwałkach odbędą się Obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. Z tej okazji w Aquaparku zostaną przeprowadzone bezpłatne badania poziomu cukru we krwi, ciśnienia tętniczego, a także bezpłatne konsultacje w zakresie zaleceń żywieniowych, diet i samokontroli glikemii.

Akcja odbędzie się w niedzielę (10 listopada) w godzinach 13:00 - 17:00 w budynku Aquaparku. Jej celem jest przebadanie jak najszerszej grupy pacjentów z terenu Suwałk w celu zdiagnozowania cukrzycy oraz zwiększenie świadomości społeczeństwa odnośnie przyczyn, objawów, sposobu leczenia i powikłań związanych z cukrzycą. Porad będzie udzielała specjalistka chorób wewnętrznych, diabetolog Ewa Korneluk.

Szacuje się, że na terenie naszego powiatu około 6 tysięcy osób choruje na cukrzycę, z czego połowa nie jest świadoma tej choroby. Wczesne rozpoznanie tej jednostki chorobowej może zapobiec poważnym komplikacjom zdrowotnym.

- Jest to już dwunasta akcja, którą zamierzamy zrealizować w Suwałkach. W poprzednich latach z badań skorzystało po kilkaset osób. Podczas akcji zamierzamy również przeprowadzić konkurs plastyczny dla dzieci. Każdy mały uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom - poinformował Karol Korneluk, organizator akcji.