Kolejna suwalska firma wesprze działania Suwalskiego Ośrodka Kultury. Wczoraj Alicja Andrulewicz, dyrektor SOK i Piotr Szyszkowski, prezes zarządu spółki ASPI podpisali kilkuletnią umowę o współpracy zapewniającą wsparcie wydarzeń artystycznych.

To drugie, po umowie z RESO Eurpa Service, tego typu porozumienie popularyzujące długofalową partnerską realizację projektów pomiędzy instytucją kultury a lokalnym biznesem. Wsparcie ważnych działań artystycznych o zasięgu ponadlokalnym i międzynarodowym, w szczególności tych skierowanych do dzieci i młodzieży, przez suwalską rodzinną firmę ASPI - Mecenasa Kultury Suwałk - podniesie ich rangę i pozwoli na rozwój młodych talentów.

-Bardzo się cieszę mogąc kontynuować szczytne tradycje wspierania lokalnych działań kulturalnych zapoczątkowane przez mojego ojca. W ASPI uważamy, że trzeba być blisko ludzi, dlatego chętnie włączamy się w różne inicjatywy lokalne, szczególną uwagą darząc te skierowane do najmłodszych. Cieszę się na związanie marki naszej firmy z marką Suwalskiego Ośrodka Kultury, który już od kilku lat wspieramy przy realizacji ważnych wydarzeń. Dzisiejsza umowa jest potwierdzeniem tej współpracy - powiedział Piotr Szyszkowski, prezes zarządu ASPI.

Do końca 2021 roku spółka ASPI obejmie mecenatem między innymi: Suwałki Blues Festival, Suwalskie Prezentacje Artystyczne Marzeńtańce, Dzień Dziecka, Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży "Wigraszek", Międzynarodowe Spotkania z Monodramem "O Złotą Podkowę Pegaza", ale również działania w ramach miejskich imprez plenerowych, takich jak Jarmark Kamedulski.

- Umowa gwarantuje bezcenne wsparcie i bezpieczeństwo wydarzeniom kulturalnym, które zajmują szczególne miejsce w repertuarze Suwalskiego Ośrodka Kultury. Porządkuje dotychczasowe, bardzo życzliwe i owocne, relacje między ośrodkiem a sponsorem i, co niezmiernie ważne, zapewnia komfort stabilizacji i możliwość rozwoju twórcom i uczestnikom tych imprez - podkreśliła Alicja Andrulewicz, dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury. - Jestem dumna, że jako instytucja budzimy zaufanie przedstawicieli lokalnego biznesu i wdzięczna za ich zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności - dodała dyrektor SOK.

ASPI to rodzinna firma Alicji, Stanisława, Piotra i Izabeli Szyszkowskich. Ma wieloletnią tradycję produkcji profesjonalnych narzędzi do obróbki drewna i materiałów drewnopochodnych dla branży drzewnej i meblarskiej w kraju i za granicą. Spółka kontynuuje ponad 30-letnią działalność firm grupy GASS/GASSTECH. Firma aktywnie angażuje się w działania na rzecz kultury, sztuki i sportu w Suwałkach, między innymi: Suwałki Blues Festiwal, międzynarodowe festiwale w zakresie kultury i sztuki, pomagając zdolnym, młodym artystom podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Wigraszek”. W 2019 roku spółce przyznano zaszczytny tytuł Mecenasa Kultury Suwałk.