Już po raz trzeci Spółdzielnia Socjalna „Perspektywa”, prowadząca Ośrodek Profilaktyki i Wsparcia dla Osób Nietrzeźwych, Uzależnionych i Bezdomnych, w skład którego wchodzi suwalska noclegownia, prowadzi zbiórkę produktów w ramach akcji „Paczka dla Bezdomnego”.

- Zachęcamy wszystkich suwalczanie, aby wzięli udział w naszej akcji. Mimo iż święta dla większości kojarzą się z radością, dla osób bezdomnych jest to jeden z najtrudniejszych momentów w roku. Właśnie wtedy wspominają święta spędzane z rodziną i odczuwają smutek i samotność. Możemy jednak sprawić im trochę szczęścia, dając im prezenty - powiedziała Marzenna Burba, prezes Spółdzielni Socjalnej „Perspektywa”.

Osoby dobrego serca mogą przekazywać przedmioty na prezenty do 10 grudnia do Ośrodka Profilaktyki i Wsparcia dla Osób Nietrzeźwych, Bezdomnych i Uzależnionych przy ulicy Sportowej 24 lub do Straży Miejskiej przy ulicy Noniewicza 71A.

- Naszym zdaniem najbardziej trafionymi prezentami dla osób bezdomnych będą przedmioty codziennego użytku - skarpetki, bielizna, maszynki i kremy do golenia, środki higieniczne, czapki, rękawiczki, szaliki, buty, podkoszulki, bielizna, latarki, radyjka na baterie, grzebienie, proszki do prania oraz słodycze, kawa i herbata -  dodaje Marzenna Burba.

Spółdzielnia Socjalna „Perspektywa” ma nadzieję, że akcja spotka się z tak dużym odzewem suwalczan, jak w latach ubiegłych.