O przywrócenie corocznych otwartych spotkań z mieszkańcami poszczególnych osiedli zaapelowała do prezydenta Suwałk radna Anna Ruszewska.

- W grudniu 2014 roku zapoczątkował Pan otwarte spotkanie z mieszkańcami naszego Miasta. W związku z tym, iż w 2019 roku tego typu spotkania się nie odbywały, wnoszę o ich organizację i wprowadzenie do swojego kalendarza, jako stałych spotkań z mieszkańcami - napisała w interpelacji Anna Ruszewska.

W spotkaniach mieliby również uczestniczyć również inni przedstawiciele Urzędu Miasta oraz spółek komunalnych.

- Uważam, iż warto kontynuować tę formę bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami, którzy dzięki temu mają bardzo dobrą okazję do wspólnej i bezpośredniej rozmowy dotyczącej wszystkich spraw związanych z rozwojem i działalnością naszego miasta. Otwarte spotkania są dobrą okazją nie tylko do poznania najważniejszych zamierzeń samorządu miejskiego w następnym roku czy latach, ale stwarzają pole do dyskusji i zgłaszania swoich wniosków - stwierdziła Anna Ruszewska.