Suwalska Rowerynka, Pogodny Rower, a może Miastoślad? Ruszyło głosowanie na nazwę suwalskiego systemu roweru miejskiego. Wybierać można spośród 30 propozycji.

W poniedziałek (9 grudnia) ruszył kolejny etap konkursu na nazwę miejskiego systemu roweru publicznego w Suwałkach. Konkurs ma dwa etapy z uwagi na to, że suwalczanie zgłosili aż 336 unikalnych propozycji nazw systemu. Skala zainteresowania i duża liczba zgłoszeń spowodowała, że władze Suwałk podjęły decyzję o zmianie procedury wyboru nazwy. Komisja złożona z przedstawicieli Rady Miejskiej w Suwałkach, Suwalskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Urzędu Miejskiego w Suwałkach na spotkaniu 5 grudnia dokonała preselekcji zgłoszonych propozycji i wybrała 30 nazw miejskiego systemu roweru publicznego, na które można oddawać głosy w głosowaniu internetowym.

W 30 wybranych nazwach znalazły się m.in. Rowerowe Suwałki, Wigry City Bike, Roweryk, Wigierek, Suwalska Rowerynka, Pogodny Rower, Biker Suwałki, Szosówka, Subike i Suwer.

Sonda internetowa potrwa do 20 grudnia. Swój głos można oddać na stronie ratusza (tutaj). Dla zwycięzcy konkursu przewidziano nagrodę w wysokości 1.000 złotych.

Dla uwierzytelnienia głosowania internetowego wprowadzono weryfikację SMS.