O remont ulicy Paca zaapelował do prezydenta Suwałk Piotr Wasilewski. Suwalczanin uważa, że władze miasta powinny jak najszybciej wysłuchać głosu mieszkańców tej części miasta o zapewnienie bezpiecznych warunków zarówno na ulicy, jak i chodnikach.

- Apeluję do władz miasta o jak najszybsze wygospodarowanie środków finansowych na remont ulicy Ludwika Michała Paca na osiedlu Północ. O tym, jak zrealizowanie tej inwestycji jest ważne dla suwalczan, świadczą wyniki tegorocznego Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego, w którym to projekt uzyskał aż 1530 głosów mieszkańców - poinformował Piotr Wasilewski.

Z ulicy Paca oraz chodników korzysta znaczna część mieszkańców osiedla Północ, ze względu na znajdującą się tam placówkę pocztową, garaże oraz sklepy. Od kilku lat swoją siedzibę ma tam również Niepubliczne Terapeutyczne Gimnazjum „Prolog" - obecnie Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Przysposabiająca Do Pracy „Prolog".

- Uszkodzone chodniki oraz zniszczona, a w niektórych miejscach zalana betonem, nawierzchnia ulicy stwarza duże niebezpieczeństwo. Dodatkowo ulica Paca stała się łącznikiem ulic Kowalskiego i Armii Krajowej, co znacząco zwiększyło na niej ruch. Planowana rozbudowa centrum handlowego MultiShop, a także przedłużenie ulicy Armii Krajowej po wschodniej stronie Suwałk może również nasilić korzystanie przez kierowców z ulicy Paca - podkreśla Piotr Wasilewski.

- Mam nadzieję, że władze Suwałk przyjrzą się tej sprawie i wygospodarują środki na przeprowadzenie tej inwestycji - dodaje Piotr Wasilewski.

Dzisiaj (7 stycznia) Piotr Wasilewski przesłał do prezydenta Suwałk Czesława Renkiewicza oficjalny wniosek w tej sprawie.

ulica paca suwalki 1

ulica paca suwalki 1

ulica paca suwalki 1