Jak Suwałki spostrzegają młodzi suwalczanie? Co należałoby zmienić, by nasze miasto było dla nich atrakcyjne? Na takie pytania ma odpowiedzieć ankieta skierowana do młodych suwalczan.

- Badanie "Młodzież w Suwałkach" ma na celu uzyskanie analizy sytuacji młodych ludzi, którzy uczą się, studiują, pracują lub uczyli się w Suwałkach. Badanie ma również na celu wypracowanie rekomendacji dotyczących Suwałk jako "Miasta dla Młodych" - poinformował Piotr Wasilewski, Współprzewodniczący Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem.

Pierwszą częścią badania jest ankieta, którą może wypełnić osoba, która uczy się, studiuje, pracuje lub uczyła się w Suwałkach i znajduje się w przedziale wiekowym 16-30 lat. Ankieta podzielona jest na trzy części: Pytania wstępne, Suwałki - Miasto dla Młodych?, Obszary tematyczne tj. kultura i rozrywka, mobilność, edukacja, gospodarka lokalna i infrastruktura.

- W ramach powyższych obszarów młodzi ludzie wskazują mocne i słabe strony Suwałk oraz piszą o tym co należy zmienić, żeby było lepiej - dodaje Piotr Wasilewski.

Ankietę można wypełnić do 28 lutego na stronie https://forms.gle/.

Od początku roku w badaniu wzięło udział 113 osób.