W Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach padły strzały z karabinów sportowych. Wszystko za sprawą turnieju zorganizowanego przez suwalskich policjantów wspólnie ze Stowarzyszeniem Kolekcjonerów Broni Policyjnej "KRYZA", Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji (IPA) oraz Klubem Strzeleckim LOK Wigry Suwałki.

Wczoraj (29 stycznia) mundurowi, już po raz jedenasty, zaproponowali młodzieży aktywne zajęcia ze strzelania. Uczestnicy turnieju najpierw zapoznani zostali z obsługą broni i zasadami bezpieczeństwa. Następnie przeszli krótki trening, po czym rozpoczęli strzelanie konkursowe.

Podczas turnieju zawodnicy strzelali z karabinów sportowych, z postawy leżącej, do tarcz sportowych. Nad zawodami czuwali sędziowie strzelectwa sportowego oraz policyjni instruktorzy strzelań policyjnych. Zawodnicy walczyli o puchary drużynowe i indywidualne.

I miejsce zajęła drużyna z Liceum Ogólnokształcącego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Suwałkach. II miejsce wystrzelała młodzież z Zespołu Szkół nr 2 w Suwałkach, a III z Zespołu Szkół Nr 1 w Suwałkach.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy.

foto: KMP Suwałki