„Przynieś pluszaki – wspomóż dzieciaki". Pod taką nazwą odbyła się akcja zorganizowana przez Ślepsk Malow Suwałki podczas której przeprowadzono zbiórkę pluszaków dla dzieci przebywających w szpitalach.

W trakcie meczu 16. kolejki PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa przeprowadzono zbiórkę pluszaków dla dzieci przebywających w szpitalach.

Po zakończeniu pierwszego seta zebrano zgromadzone pluszaki, rzucane przez kibiców w kierunku parkietu. Celem akcji było zebranie jak największej ilości pluszaków, które skutecznie pomagają nie tylko odwrócić uwagę najmłodszych od różnego rodzaju sytuacji stresowych związanych z wypadkami, chorobami, ale również ułatwić kontakt ratownikom i służbom medycznym z hospitalizowanym dzieckiem. Dla dzieci udział pożarze, wypadku, przejazd karetką lub sam pobyt w szpitalu to ogromny stres. W takich sytuacjach dużą rolę odgrywają maskotki, które pozwalają dziecku pokonać lęk przed pozostaniem na oddziale i brakiem obecności rodzica. Pluszaki często pełnią również rolę typowo obrazową – młodzi pacjenci wskazują na bazie maskotek miejsce dolegliwości bólowych. Pluszaki trafiły również do placówek przedszkolnych i wychowawczych.

pluszaki ślepsk malow suwałki

pluszaki ślepsk malow suwałki

pluszaki ślepsk malow suwałki