Już ponad 400 osób wypełniło ankietę „Młodzież w Suwałkach”. Badanie ma odpowiedzieć na pytania, jak Suwałki spostrzegają młodzi suwalczanie oraz co należałoby zmienić, by nasze miasto było dla nich atrakcyjne. Pomysłodawcy ankiety na odpowiedzi czekają do 28 lutego.

- Zainteresowanie ankietą przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Już ponad 400 osób udzieliło wyczerpujących odpowiedzi na 31 pytań. Głównym wnioskiem z dotychczasowych odpowiedzi jest fakt, że suwalska młodzież chce mieć wpływ na to, jak zmieniają się Suwałki. Dotychczasowy brak tego wpływu jest jedną z przyczyn opuszczania miasta przez młodych ludzi - poinformował Piotr Wasilewski, Współprzewodniczący Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem.

- Badanie "Młodzież w Suwałkach" ma na celu uzyskanie analizy sytuacji młodych ludzi, którzy uczą się, studiują, pracują lub uczyli się w Suwałkach. Badanie ma również na celu wypracowanie rekomendacji dotyczących Suwałk jako "Miasta dla Młodych" - poinformował Piotr Wasilewski.

Pierwszą częścią badania jest ankieta, którą może wypełnić osoba, która uczy się, studiuje, pracuje lub uczyła się w Suwałkach i znajduje się w przedziale wiekowym 16-30 lat. Ankieta podzielona jest na trzy części: Pytania wstępne, Suwałki - Miasto dla Młodych?, Obszary tematyczne tj. kultura i rozrywka, mobilność, edukacja, gospodarka lokalna i infrastruktura.

- W ramach powyższych obszarów młodzi ludzie wskazują mocne i słabe strony Suwałk oraz piszą o tym, co należy zmienić, żeby było lepiej - poinformował Piotr Wasilewski.

Ankietę można wypełnić do 28 lutego na stronie https://forms.gle/.

- Im więcej osób weźmie w niej udział, tym ciekawsze będziemy mieli wnioski. Raport końcowy wraz z rekomendacjami planujemy opublikować na przełomie marca i kwietnia - dodał Piotr Wasilewski.