Pojawił się komunikat bp. Jerzego Mazura w sprawie koronawirusa. W swoim liście do wiernych oraz duszpasterzy, biskup namawia do wspólnej modlitwy oraz apeluje o zachowanie zwiększonej ostrożności.

- Serdecznie proszę wszystkich duszpasterzy w naszej diecezji i wiernych o modlitwę i wzajemne wsparcie. Chciałbym, byśmy dostosowując się do zaleceń służby zdrowia minimalizowali możliwość zarażenia się. Zachowajmy wszelkie środki zwiększonej ostrożności, a nade wszystko nie ulegajmy panice i zachowajmy spokój – pisze w komunikacie bp. Jerzy Mazur.

- Otoczmy także opieką ludzi starszych i samotnych żyjących w sąsiedztwie, obok nas. Zwróćmy uwagę na sytuację osób, które potrzebują naszej sąsiedzkiej pomocy. Proszę, aby w modlitwie wiernych, podczas mszy często pojawiały się wezwania za wszystkich dotkniętych epidemią na świecie i w Polsce, o miłosierdzie Boże dla zmarłych i pociechę dla ich rodzin, o łaskę zdrowia dla chorych, o błogosławieństwo i ochronę dla lekarzy, służby zdrowia i opiekunów oraz mądrość dla rządzących i roztropność dla wszystkich ludzi – dodaje bp. Jerzy Mazur.