Wszystkie przedszkola, szkoły i uczelnie wyższe w całej Polsce z powodu rozprzestrzeniania się korownariusa zostaną zamknięte. Zamknięte zostaną również kina, muzea i placówki kulturalne.

- Obserwując rozwój zakażeń koronawirusem w krajach, które zbyt późno podjęły pewne trudne, ale niezbędne kroki - w duchu przezorności i odpowiedzialności - podjąłem dziś decyzję o zamknięciu wszystkich szkół, przedszkoli i żłobków - poinformował Mateusz Morawiecki.

Zamknięte zostaną również kina, muzea i placówki kulturalne. Placówki te zostaną zamknięte od czwartku (12 marca) na dwa tygodnie.

W przypadku szkół, przedszkoli i żłobków od jutra (12 marca) zostaną zwieszone zajęcie dydaktyczno-wychowawcze, natomiasto od poniedziałku (16 marca) placówki zostaną całkowicie zamknięte.

- Ponieważ zdajemy sprawę, że w przypadku dzieci z przedszkoli i początków szkoły podstawowej, trudno jest z dnia na dzień znaleźć opiekę na dłuższy czas, dlatego proponujemy, aby w przypadku przedszkoli i szkół podstawowych, w czwartek i piątek pełniły one funkcję opiekuńczą - poinformował Dariusz Piatkowski, minister edukacji.