Wczoraj wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zarażenia koronawirusem w Polsce. Wśród tych osób znalazła się pierwsza osoba zarażona wirusem w województwie podlaskim.

W komunikacie ministerstwa nie podano miejscowości skąd pochodzi zakażona osoba i w jakim szpitalu przebywa. Takiej informacji nie podał również Podlaski Urząd Wojewódzki. 

- To mężczyzna w sile wieku, jest hospitalizowany. Rodzina pacjenta jest objęta nadzorem epidemiologicznym przez powiatowego inspektora sanitarnego. Apelujemy o uszanowanie prywatności pacjenta - poinformował Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski.

Mimo prośby wojewody podlaskiego o uszanowanie prywatności, zakażony mężczyzna sam poinformował o swoim zakażeniu na jednym z portali społecznościowych. Okazał się nim być Krzysztof Drabikowski - członek zespołu black metalowego Batushka. Mężczyzna na Instagramie zamieścił swoje zdjęcie w masce, na którym widać również pracownika szpitala w kombinezonie ochronnym. Fotografię podpisał "prekursor na Podlasiu".

Jak ustaliliśmy, mężczyzna koncertował na przełomie lutego i marca w Niemczech, we Francji, Belgii i Wielkiej Brytanii. Obecnie przebywa w szpitalu zakaźnym w Białymstoku.

foto: instagram.com/_derph_/