Suwalscy harcerze i harcerki Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na zakup respiratora. Zebrane środki zostaną w całości przekazane na konto suwalskiego szpitala.

Podczas ostatniej sesji rady miejskiej dyrektor suwalskiego szpitala Adam Szałanda opisując obecną sytuację epidemiologiczną oraz stan przygotowania szpitala poinformował o potrzebie zakupu 11 respiratorów.

Szpitalowi w zakupie niezbędnego sprzętu postanowili pomóc suwalscy harcerze. Utworzyli oni specjalną zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Harcerze chcą zebrać 50.222 złote. Pieniądze zostaną przekazane suwalskiemu szpitalowi, który zakupi respirator kliniczny Hamilton C1.

W przypadku przekroczenia kwoty zbiórki nadwyżka zostanie przekazana w całości na cele wskazane przez dyrektora suwalskiego szpitala lub na zakup kolejnego respiratora.

- Pomóżmy i zbierzmy kwotę, która umożliwi kupno co najmniej jednego takiego urządzenia - niezbędnego w pomocy u osób z chorobą układu oddechowego wywołaną przez koronawirusa. W sytuacji dużego wzrostu liczby osób z powikłaną infekcją koronawirusem, personel medyczny może zostać zmuszony do wybierania między chorymi, kto z pomocy respiratorów będzie mógł skorzystać. Tych wyborów chcemy uniknąć, bo sytuacja dotyczy każdego z nas oraz członków naszych rodzin - wirus nie wybiera - poinformowali harcerze.

Pieniądze można wpłacać poprzez portal zrzutka.pl (tutaj)