Ile osób jest poddanych kwarantannie lub objętych jest nadzorem epidemiologicznym? Ile pobrano próbek i jaki jest ich wynik? Ile osób jest hospitalizowanych? Na próżno szukać takich informacji na stronie suwalskiego ratusza lub sanepidu. Czterech młodych suwalczan wystosowało więc do Prezydenta Suwałk apel o publikowanie codziennych raportów.

Piotr Rydzewski, Damian Izbicki, Piotr Wasilewski i Grzegorz Izbicki wystosowali do Prezydenta Suwałk pismo, w którym apelują o codzienne informowanie mieszkańców naszego miasta na temat obecnej sytuacji sanitarno-epidemiologicznej w Suwałkach za pomocą strony internetowej Urzędu Miejskiego w Suwałkach oraz za pośrednictwem lokalnych mediów.

- Dbając o prawo mieszkańców Suwałk do aktualnej i oficjalnej informacji na temat sytuacji sanitarno-epidemiologicznej w Suwałkach zwróciliśmy się z apelem do Prezydenta Suwałk Czesława Renkiewicza o przedstawianie codziennych raportów przedstawiających liczbę osób w Suwałkach, które są hospitalizowane, zostały poddane kwarantannie, objęte są nadzorem epidemiologicznym oraz liczbę pobranych próbek w Suwałkach i ich wynik  -  poinformowali młodzi suwalczanie.

- Ten codzienny raport z pewnością pomógłby w unikaniu dezinformacji, która może prowadzić do wywołania paniki, kiedy potencjalnie pojawiłby się pierwszy przypadek zakażenia w Suwałkach - dodają suwalczanie.

Aktualizacja (31.03.2020 godz. 11:33)
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Suwałkach rozpoczęła zamieszczanie na swojej stronie statystyk odnośnie aktualnej sytuacji sanitarno-epidemiologicznej.