W marcu władze Suwałk ogłosiły przetarg na zakup ekskluzywnych gadżetów promujących miasto m.in. jedwabnych apaszek, skórzanych pasków i portfeli oraz wiecznych piór. Jednak ze względu na epidemię suwalski ratusz unieważnił przetarg.

Do przetargu przystąpiła jedna firma z Elbląga, która za dostarczenie gadżetów zaproponowała kwotę 11 tysięcy złotych. Suwalski ratusz zrezygnował jednak z zakupu i unieważnił przetarg.

W uzasadnieniu unieważnienia przetargu, władze Suwałk podkreśliły, że miasto w obecnej sytuacji musi zabezpieczyć środki na zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie koronawirusa oraz wywołanych nim sytuacji kryzysowych.

- W związku z nadzwyczajną sytuacją na samorząd są nałożone obowiązki związane z ochroną lokalnej społeczności, na które muszą być zabezpieczone środki finansowe, które w budżecie miasta nie zostały przewidziane. Ponadto zgodnie z prognozami wpływy z tytułu podatków, opłat lokalnych i pozostałych przychodów do budżetu miasta będą na pewno w znaczący sposób mniejsze, co spowoduje brak środków na realizację inwestycji. Z uwagi na ten fakt i na skutek nadzwyczajnych okoliczności niemożliwych do przewidzenia, wykonanie zamówienia jest niecelowe - można przeczytać w uzasadnieniu unieważnienia przetargu.