Jeszcze w sierpniu wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulicy Pułaskiego z Armii Krajowej i Rotmistrza Witolda Pileckiego, na którym tylko w tym roku doszło do 23 stłuczek. Powstanie tam rondo oraz wydzielone pasy do skrętu w prawo.

- Sprawę analizujemy już od dłuższego czasu. Ostatnio na sile przybrała tam liczba zdarzeń drogowych. Dlatego też poleciłem Zarządowi Dróg i Zieleni w Suwałkach by wspólnie z Komendą Miejską Policji w Suwałkach,która wystąpiła z wnioskiem o zajęcie się tą sprawą, przeprowadzili wizję w terenie i wypracowali propozycje możliwe do realizacji - poinformował Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Powstała analiza możliwości zmian, jakie można wprowadzić na tym skrzyżowaniu. Wypracowano 4 warianty zmiany organizacji ruchu.

- Ostatecznie zdecydowaliśmy się na oznakowanie skrzyżowania jako rondo dwupasowe z wydzielonymi pasami ruchu do skrętu w prawo na każdym wlocie - dodaje prezydent Suwałk. - W najbliższym czasie zostanie wyłoniony wykonawca dokumentacji technicznej przebudowy skrzyżowania tych ulic wraz ze zmianą organizacji ruchu - tłumaczy Renkiewicz.

Po jej wykonaniu Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach przystąpi do jej wdrożenia.

Przebudowa skrzyżowania będzie prowadzona dwu etapowo. Pierwszy etap zostanie wykonany do końca sierpnia 2020 roku i będzie obejmował zmianę organizacji ruchu z niezbędną korektą skrzyżowania.
Drugi etap zostanie wykonany w 2021 roku i będzie obejmował budowę przejść dla pieszych wraz z przejazdami dla rowerzystów oraz ich oznakowanie.