Tłumy turystów na ulicach Suwałk, w pubach, restauracjach i hotelach. Tak wyglądałoby dziś i przez kolejne trzy dni nasze miasto. Wszystko pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa.

To właśnie dziś (9 lipca) miała rozpocząć się czterodniowa 13. edycja Suwałki Blues Festival. Z pewnością, jak co roku, do Suwałk zjechaliby się fani bluesa z Polski, ale również z zagranicy, a na plenerowych scenach w centrum miasta wystąpiłyby największe gwiazdy bluesa. Plany organizatorów pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa. Ze względu na bezpieczeństwo władze Suwałk zdecydowały o odwołaniu imprezy.

- Głęboko wierzę, że spotkamy się za rok, że ulice Pogodnych Suwałk znów zabrzmią znajomymi dźwiękami i wspólnie będziemy celebrować święto bluesa - poinformował Bogdan Topolski, dyrektor artystyczny Suwałki Blues Festival.

Suwalski Ośrodek Kultury nie zostawił jednak fanów bluesa samym sobie. W sobotę (11 lipca) w sali im. Andrzeja odbędzie się specjalny koncert z okazji 75. urodzin Erica Claptona, jednego z najwybitniejszych wykonawców muzyki bluesowej. Autorskie wersje największych przebojów wielkiego bluesmana wykona Bartek Grzanek, wokalista i gitarzysta, któremu towarzyszą znakomici muzycy: Mirosław Wiśniewski, Przemek “Bęben” Kuczyński i Paweł Serafiński Eric Clapton. Bilety w cenie 20 złotych, a w przypadku posiadaczy Suwalskiej Karty Mieszkańca w cenie 10 złotych, dostępne są na stronie internetowej lub w kasie Suwalskiego Ośrodka Kultury.