Pod koniec września przed niektórymi przejściami dla pieszych oraz przejazdami dla rowerzystów pojawią się napisy „Odłóż smartfon i żyj” oraz „Zwolnij”.

O wymalowanie napisów do prezydenta Suwałk zaapelował w listopadzie ubiegłego roku radny Jacek Niedźwiedzki. Początkowo miały one zostać wykonane w kwietniu,  jednak ze względu na wyjątkowo niekorzystne warunki atmosferyczne tj. opady deszczu i dużą wilgotność, wydłużyły się prace nad wykonaniem oznakowania na jedniach, a to dopiero po ich wykonaniu pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni przystąpią do wymalowania napisów „Odłóż smartfon i żyj” oraz „Zwolnij” przed przejściami dla pieszych oraz przejazdami dla rowerzystów.

- Opóźnienie związane jest również z brakami kadrowymi w brygadach malarskich - ponad dwutygodniowa nieobecność spowodowana kwarantanną jednego z brygadzistów oraz od ośmiu tygodni ciągła nieobecność z tytułu choroby drugiego z brygadzistów - poinformował Tomasz Drejer, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach.

Do wymalowania napisów wytypowano przejścia gdzie jest duże natężenie ruchu pieszego oraz zlokalizowane w pobliżu jednostek oświatowych. Planowany termin ich wykonania to koniec września bieżącego roku.