Młodzi społecznicy przekazali respirator suwalskiemu szpitalowi. Urządzenie zostało zakupione ze środków pochodzących z internetowej zbiórki.

Dziś (4 września) Grzegorz Izbicki oraz Piotr Wasilewski przekazali dyrektorowi Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach respirator marki Hamilton. Urządzenie umożliwia prowadzenie wentylacji zastępczej zarówno w szpitalu, jak i podczas transportu między placówkami. Zakupiony w ramach zbiórki respirator kosztował 68 tysięcy złotych.

- Jest to już kolejny sprzęt uzupełniający nasze szpitalne potrzeby. Również z innych źródeł zakupiliśmy w ostatnim czasie 8 respiratorów - poinformował dyrektor szpitala Adam Szłanda.

- Chcielibyśmy wyrazić wielką wdzięczność za każde wsparcie, za każdą złotówkę. Nic z tego by nie wyszło, gdyby nie zaangażowanie suwalczan i wszystkich osób wspierających naszą zbiórkę - poinformował Grzegorz Izbicki, jeden z organizatorów zbiórki.

- Mieszkańcy Suwałk pokazali swoje hojne serca. Bardzo serdecznie za to dziękujemy. Jeśli ten respirator uratuje chociaż jedno życie, to będzie dla nas sygnał, że było warto zorganizować tę zbiórkę - poinformował Piotr Wasilewski, jeden z organizatorów zbiórki.

respirator suwalki 2

respirator suwalki 3